• Bėgikų istorijos

   

  Bėgikų istorijos | Aidas Ardzijauskas

  Kas motyvuoja bėgti? Kaip vyko ir kiek užtruko pasiruošimas? Kas buvo sunkiausia, o kas džiugino? Kokia kita kelionė ir kada? Tik keletas klausimų, kurių sulaukė iš Dakaro į Vilnių savomis kojomis per 100 dienų parbėgęs Aidas Ardzijauskas, specializuotos bėgimo parduotuvės “Sportpoint” ir sveiko sporto klubo “Alfa Steps” surengtame vakare.

  Viso susitikimo istorijas perpasakoti sunku, tačiau dalinamės labiausiai nustebinusiomis ir daugiausiai šypsenų bei susidomėjimo sukėlusiomis Aido pasakojimo akimirkomis.


  MOTYVACIJA. Aidui bėgimas - malonumas, tad jo žodyne nėra žodžio “motyvacija”. Svarbiau turėti TIKSLĄ ir jo siekti. Aidas paminėjo tik 3 priežastis, kurios gali sutrukdyti bėgimui: trauma, avarija arba... žmonos skambutis.

  Visa kita - skausmas, nuovargis - tik pasiteisinimai. Aido receptas pasitikrinti ar skausmas tikras - įsižnybti į ausį. Jeigu pradės skaudėti ausį, ankstesnis skausmas buvo tik priežasčių nebėgti ieškojimas.


  PASIRUOŠIMAS. Turint tikslą - svarbu turėti ir priemones. Aido atveju - fiziškai paruoštą kūną. Pasiruošti bėgimui Dakaras-Vilnius užtruko 2 metus. Kasdien po 4 val. darbo su kineziterapeutais nuoširdžiai dirbant su kiekviena raumenų grupe + psichologinis pasiruošimas.

  Susitikimo metu Aidas visiems pasiūlė vieną psichologinio treniravimo pratimą išbandyti patiems: pagulėti keletą valandų vasarą, karščiausiu dienos metu paplūdimyje su vandens buteliuku, tačiau jo neliesti. Stebėkite savo emocijas ir mintis, ar pavyks iškentėti?


  ATSISTATYMAS kaip ir pasiruošimas truks dar 2 metus. Šiuo metu Aidas kasdien lankosi sveiko sporto klube “Alfa steps”, kur 1,5 mėn. jam bus daromi masažai, tam, kad atsipalaiduotų raumenys. Vėliau seks mankštos ir tik rugsėjo mėnesį Aidas vėl planuoja išbėgti.


  MITYBA. Bėgimo metu Aidas suvalgydavo apie 5000 kcal, kai paprastai žmogui užtenka 5 kartus mažiau. Beveik visada pietums valgydavo tą patį - makaronus su tunu ir daržovėmis. Paklaustas ar neatsibodo, Aidas sako, kad maistas - tai kuras ir jis jo nesureikšmina. Tikslas buvo svarbesnis.

  Tik kartą dėl maisto - gausių lauktuvių iš Lietuvos dėka - sustreikavo virškinimo sistema. Tą dieną Aidas nubėgo tik 38 km., vietos planuotų 70-80 km.

  Bėgimo metu Aidas vartodavo ir energetinius gelius, kadangi ne visada su maistu gaudavo reikiamą normą reikalingų medžiagų. Po kiekvieno bėgimo gerdavo atstatomąjį batymų kokteilį.


  APRANGA ir BATELIAI. Bėgime Dakaras-Vilnius Aidas “subėgo” 6 poras batelių. Bėgant koja išsiplėtė, tad į Vilnių parbėgo su 2 dydžiais didesniais bateliais.
  Aprangą, priklausomai nuo oro sąlygų, keisdavo net keletą kartų per dieną. Vežėsi net 60 porų įvairių bėgimo kojinių ir blauzdinių: trumpų, ilgų, kompresinių. Per 8000 km., niekas nenutrynė ir nenuspaudė - tik bėgant Afrikoje nudegė ausis.


  SVARBIAUSI DALYKAI bėgant tokius bėgimus - komanda ir šeimos palaikymas. Aidui reikėjo rūpintis tik bėgimu, visa kita padarė komanda, kuri rūpinosi maršruto saugumu, maistu ir poilsio rėžimu. Šeima Aidą palaikė net keliose atkarpose.
  JUOKINGIAUSI MOMENTAI. Parbėgus į Lietuvą, netoli Alytaus pakelėje Aido laukė automobilis. Pribėgus - pasitiko porelė ir vaikinas sako: “Matai, sakiau, kad bėga!” Abejojančių kalbų Aidas girdėjo ir daugiau, tačiau patikina - visą atstumą įveikė savo kojomis. Automobilyje tik ilsėdavosi tarp bėgimų ar šildydavosi bėgant Europoje.


  KAS TOLIAU? 8000 km. Aidui tikrai ne riba, ateities planuose - APIBĖGTI PASAULĮ. Planavimo darbai pradėti, pasiruošimas taip pat - tad su nekantrumu laukiame 2020 m.


  Dvi valandos prabėgo labai greitai, tad visko paklausti neįmanoma. Dalinamės 10 Blic klausimų-atsakymų, kurių negirdėjo net ir renginio dalyviai.


  Pražiopsojai renginį? Sek Sportpoint naujienas Facebook’e ir Instagram’e