• Kaip išsirinkti?

  Kodėl reikia bėgimo lempos

  Trumpėjant dienoms dažnai tenka ieškoti apšviestų gatvių ar kaip kitaip keisti savo bėgimo maršrutą. Kad galėtumėte toliau bėgti savo mėgstamu maršrutu ar išbandyti naujus kelius geriausiai pagelbėja bėgimo lempa ant galvos. Su lempa bėgimo metu jausitės saugiau, būsite matomi dviratininkų ir vairuotojų, galėsite orientuotis aplinkoje  ir grožėtis neatrasta gamta tamsoje pamatyti kelio nelygumus ir taip išvengti traumų.

   

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis bėgimo lempą

  1. Pirmas svarbus  kriterijus yra liumenų skaičius. Liumenai parodo šviesos srautą, kuris leidžia palyginti lempas pagal tai kaip intensyviai  ji šviečia ir taip paskaičiuoti kokio apšvietimo reikės jūsų bėgamam maršrutui. 

  • Su lempa Iki 200 lm. Galite patogiai bėgti dalinai apšviestu taku ar parke.
  • Su lempa kuri yra 250-300 lm jau galima daugiau nusukti nuo kelio ir bėgti toliau nuo miesto ar į mišką. Tai nebus labai ryškus apšvietimas, bet užteks orientuotis aplinkoje ir saugiai bėgti.
  • 350lm ir daugiau. Su tokia lempa galite nebijoti bėgti toli nuo miesto ar giliai į mišką, nes šviesos srautas bus ryškus ir bus matoma aplinka aiškiai. Ko daugiau bus liumenų to aiškiau viską matysite ir galėsite mėgautis bėgimu ir maršrutu. Lempos su 500 lm ir daugiau yra labai galingos ir su tokiu apšvietimu galite bėgti labai ilgai, nes yra labai geras apšvietimas, kuris nevargina akių ir  galite atsipalaiduoti labiau aiškiai matydami kliūtis. 

  2. Kitas labai svarbus kriterijus yra spindulio ilgis ir šviesos rėžimai.Yra du pagrindiniai švietimo diodai: vienas šviečia plačiu kampu, kitas skirtas šviesti į tolį ir kai šviečia tiek plačiu kampu tiek į tolį.  Kuo ilgesnis spindulys tuo greičiau atpažinsite priekyje esančius objektus ir jausitės saugiau. Esant apie 90- 110 m. ilgio ir daugiau, galite aiškiai matyti objektus esančius tolumoje tamsoje ir atsiradus kliūčiai, toks atstumas saugus priimti sprendimus nesulėtinus tempo net ir bėgant intensyviai. Lempos, kurių spindulio ilgis siekia apie 50 metrus, labiau tinkamos bėgti miesto dalyje ar parkuose. Taip pat kai kuriose lempose būna papildomi rėžimai: mirksėjimas, raudona šviesa ar silpnas taupymo rėžimas.

  3. Baterija ir jos trukmė. Tai yra svarbus kriterijus, ypač tiems kurie planuoja bėgti ilgiau tamsiu paros metu. Bėgimo lempose gali būti įkruanamas akumuliatorius arba standartinės 3AAA baterijos. Įkraunamų baterijų privalumas tas, kad nereikės dažnai keisti baterijų, tiesiog  reikia gerai pasikrauti prieš bėgimą. Taip pat baterijos trukmė gali kisti priklausomai nuo oro temperatūros: kuo žemesnė temperatūra tuo greičiau išsikraus. Baterijos trukmė priklauso ir nuo šviesos rėžimo intensyvumo: jei naudosite visą laiką maksimaliu šviesos rėžimu, baterija trukmė bus trumpesnė. 
   

  4. Patogumas.  Labai svarbus kriterijus, kuris lemia, ar jums patiks bėgti tamsiu paros metu. Patogumas pirmiausiai priklauso nuo svorio. Jei planuojate bėgti ilgai, turite įvertinti, kad baterija būtų atskirai nuo lempos, nes galingesnės baterijos būna sunksenės ir o tolygiai paskirstytas svoris  stabiliau išlaikys lempą bėgant. Taip pat, atkreipkite dėmesį, kad dirželis būtų pakankamai platus ir neslystantis nuo galvos. 


  5. Praktinis patarimas. Ant galvos dedantis lempą, dėkitės visada ja ant kepures ar skarelės, kad suprakaitavus nekristų lempa nuo galvos ir nenuspaustų ar nenutrintų. 

   


  Kaip išsirinkti tinkamą lempą?

  Labiausiai žinomi bėgimo lempų gamintojai tarp bėgikų šiuo metu yra Petzl ir Silva. 

  Petzl gamintojo produktai yra skirti laipiojimui, kalnams, urvams, darbui aukštyje ir aišku bėgimui ar kitam sportui kur reikia laisvų rankų ir gero apšvietimo. Silva gamintojas jau daug metų orientuojasi į įrangą, skirtą sportui, ypač bėgimui, orientavimosi sportui, nuotykiams ir darbui lauke.

  Vis dėl to, kokia lempą reikėtų rinktis konkrečiai? Viskas priklauso nuo to kur ir kiek planuojate bėgioti.

   

  1. Dalinai apšviestu taku ar parku. Tam puikiai tinka Petzl Tikka ir Nathan Nebula Fire bėgimo lempos. Jos turi apie 200lm., yra lengvos ir patogios ramiam bėgimui. 

   

   

  2. Jei planuojate bėgioti esant mišriam apšvietimui t.y. bėgant parke prabėgti pro visiškai neapšviestas vietas, bet per daug giliai neįbėgus į tamsų mišką. Tam puikiai tinka Petzl Reactik 220lm., Petzl Reactik+ 300lm. ir Petzl Actik 300lm.  Šios lempos yra apie 300lm., kurių užtenka begant ir per nepšviestas vietoves. 
  Reactik modelis išsiskiria dar tuo, kad yra "REACTIVE LIGHTING" tecnologija, kuri analizuoja situaciją ir automatiškai pritaiko šviesos intensyvumą ir spindulio tipą. Taip yra taupoma baterija ir nereikia junginėtis režimų ranka. Taip pat galite nusistatyti švietimo rėžimus telefonu. Daugiau infromacijos rasite čia.

    

   

  3. Pačios universaliausios lempos yra 300-350lm. ir turinčios daugiau nei 70m. spindulio ilgį. Su Tokiomis lempos patogu bėgti tiek parke tiek visiškoje tamsoje. Dažniausiai tokių lempų komplektacijoje būna galingesnės baterijos. Tokius univeralius modelius turi tiek Petzl tiek Silva gamintojai.

    

   

  4. Nuotykių ieškotojams arba bėgikams kurie bėga ilgiau tamsoje aukščiau išvardintų lempų gali ir nepakakti. Bėgantiems techniškai sudėtingose vietovėse ir siauriais takeliais miške reikėtų galingesnės lempos. Tai tokios lempos kaip Silva cross trail 5X su 500 liumenais maksimaliame rėžime ir turinčios net iki 130metrų ilgio šviesos spindulį! Dėka galingos pakraunamos baterijos, su tokia lempa galite bėgti miške ilgai net ir maksimaliu rėžimu ir matysite visą aplinką aiškiai, jausitės saugiai, nes jau iš toli matysite arėjančius objektus.


  IŠBANDYK PRIEŠ PIRKDAMAS

  Vis tiek sunku išsirinkti? Išbandyk prieš pirkdamas!

  Akcijos sąlygos:

  • akcija vyksta Sportpoint parduotuvėje - J. Jasinskio g. 14A, Vilnius;
  • pasirinktą lempą galima testuoti iki 5 dienų;
  • testavimas yra NEMOKAMAS, tačiau paimamas užstatas (50% lempos vertės). Grąžinus lempą, užstatas grąžinamas.

  Testuoti galima šių modelių lempas: