• Patarimai

  #2  KOKIAS KOJINES RINKTIS: KREPŠINIO AR MEDVILNINES?

  Nors kažkada krepšininkai į aikštelę bėgdavo su Air Force ar Converse bateliais, šiandien tokių beveik nebepamatysi. Tačiau vis dar dažnai pamirštama žaidžiant krepšinį ne ką mažiau svarbi detalė – krepšinio kojinės ir vis dar sportuojama su medvilninėmis, ar dar blogiau, plonomis sintetinėmis. Dalinamės, kodėl krepšinio kojines rinktis geriau nei medvilnines.

  Geriau kvėpuoja bei išlieka sausos. Tie, kurie aikštelėje netaupo jėgų, iš jos išeina šlapi. Skirtingai nei medvilninės kojinės, krepšinio gaminamos iš sintetinių medžiagų (poliesteris, nailonas, elastanas) parduotuvėje tai padeda atpažinti Dri-Fitženkliukas, jei tai yra Nike arba Jordan kojinės. Šių medžiagų kombinacija padeda kojoms likti sausoms, nes nekaupia prakaito, greičiau jį išgarina ir sumažina nutrynimų pavojų, kurie gali atsirasti dėl šlapios kojinės. O ir kojai gerokai maloniau, kai bateliuose nežliugsi nuo prakaito.

  Maloniai apgaubia ir priglunda. Krepšinio kojinės puikiai prisitaiko prie kiekvieno kojos, nesiraukšlėja ir neslidinėja bate. Svarbu pasirinkti tinkamą dydį, būtinai atkreipti dėmesį aunantis kairė ar dešinė, jos yra pažymėtos R ir L raidėmis bei pasiūtos taip, kad prisitaikytų būtent prie tos kojos, kuriai skirta. Tinkamai pasirinkus tavęs neblaškys jokie papildomi pojūčiai bateliuose ir galėsi skirti visa dėmesį žaidimui. 

  Minkštos, kur reikia. Žaidimo metu daug krūvio tenka pėdų priekinei daliai, pirštams bei kulnui. Įprastai, krepšinio kojinės tose vietose yra storiau suaustos, kad apsaugotų nuo nutrynimų. Papildoma kompresija kojinės viršuje padeda sumažinti dažnai krepšininkų jaučiamus arkos skausmus.

  Ilgaamžiškesnės. Kadangi kojines reikia skalbti po kiekvienos treniruotės, svarbu jų nusidėvėjimas. Kuriant krepšinio kojines apie tai pagalvota, todėl jos taip greit nenusiskalbia ir nepraranda spalvos, kaip pavyzdžiui medvilninės.

  Ilgis pagal batelius ar patogumą. Kaip ir bateliai, taip ir krepšinio kojinės būna skirtingų ilgių. Jei batelių modelis aukštesnis – ilgesnės kojinės taip pat bus patogesnės. Galima išskirti 3 ilgius: 
  •    Crew ilgio - iki blauzdos.
  •    Mid ilgio - šiek tiek aukštesnės nei čiurnos kauliukas.
  •    Low ilgio - žemiau už čiurnos kauliuką.


  Krepšinio kojines rinkis čia: http://www.sportpoint.lt/kojines

  #krepsiniokojines 


  #1 KAIP IŠSIRINKTI VAIKIŠKUS KREPŠINIO BATELIUS

  Kaip išsirinkti vaikiškus krepšinio batelius?​

  Tiek pradedančiam krepšininkui, tiek NBA žvaigždei krepšinio bateliai yra pagrindinis įrankispadedantis atskleisti savo sugebėjimus, išvengti traumų ar diktuoti savitą stilių krepšinio aikštelėje.

  Sportpoint dalinasi 10 patarimų, kurie jaunajam talentui padės išsirinkti krepšinio batelius:

  1. Rinkis krepšiniui skirtus batelius. Sportinių batelių pasiūloje galima lengvai pasimesti, tačiau reiktų atminti, kad universalių, viskam tinkančių, batelių nebūna. Pavyzdžiui, bėgimo bateliai visiškai netinka žaisti krepšinį. Jie sukurti judėjimui į priekį ir visiškai neturi šoninių judesių stabilizatorių, kurie labai reikalingi krepšinio aikštelėje. Renkantis batelius svarbu atkreipti dėmesį ar jų šonai ir užkulniai tvirti, koks batelių pado raštas - dažniausiai būna kryptinio protektoriaus. Perkant batelius parduotuvėje, konsultantai turėtų pasakyti, ar tai krepšiniui skirti bateliai.
  2. Išmatuok pėdos ilgį.Paprasčiausias matavimo būdas - visu svoriu atsistoti ant balto popieriaus lapo, prie pėdos galų statmenai pridėjus rašiklį pažymėti toliausiai nutolusius taškus ir juos pamatuoti su liniuote. Svarbu pamatuoti abi pėdas, nes jos gali skirtis.Tokiu atveju reikia rinktis pagal didesnę pėdą ir prie jos ilgio pridėti nuo 0,5 iki 1 cm. Pavyzdžiui, jei pėdos ilgis 21cm, reiktų rinktis batelius 21.5 arba 22cm. Dėmesio! Skirtingų prekės ženklų dydžiai skiriasi (pvz. 38 Nike dydis gali skirtis nuo 38 adidas dydžio). Renkantis dydį, reikia vadovautis individualia dydžių lentele, kuri pateikiama kiekvienos prekės puslapyje.
  3.  Nepamiršk pėdos pločio.Tinkamam batelių dydžiui įtakos turi ne tik pėdos ilgis, bet ir jos plotis. Turintiems plačią pėdą reiktų ieškoti batelių, kurie tinka plačiai pėdai (tokia informacija nurodyta prekės aprašyme). Kitais atvejais teks rinktis dar didesnius batelius, kad išvengti šoninio spaudimo. Rekomenduotina apsilankyti parduotuvėje ir prieš perkant pasimatuoti batelius. Krepšinyje daug šoninių judesių, todėl teisingas batelių plotis labai svarbu. Per plačiuose bateliuose pėda gali slidinėti ir padidinti traumų riziką, kojų nutrynimą ir diskomfortą žaidimo metu.
  4. Ar galima pirkti bateliuis “ant išaugimo”? Pėdos greitai auga, tačiau taupyti perkant didesnius batelius rizikinga. Krepšinis yra labai dinamiškas sportas ir staigiai kreičiant judėjimo kryptį bateliams tenka didelės apkrovos. Per dideliuose bateliuose pėda slidinėja, dėl to išauga traumų rizika ir nutrynimų tikimybę. Rekomenduojame pirkti batelius, kuriuos apsiavus nuo ilgiausio piršto iki batelių priekio būtų ne daugiau nei 1 cm laisvos vietos. Taip pat svarbu įsitikinti ar stabiliai laikosi čiurna, ar nesmukčioja užkulnis, ar jaunąjam krepšininkui patogu.
  5. Aukšti ar žemi? Dažnas klausimas, tačiau ne toks svarbus, kaip gali pasirodyti. Svarbiausia apsaugoti achilo sritį ir “užrakinti”kulną, o tai nuo batelių aukščio nepriklauso. Apie aukšto auliuko batelius vertėtų susimąstyti, jei jaunasis krepšininkas turi viršsvorio ar problemų su čiurnomis. Žemo auliuko bateliai bus lengvesni ir leis čiurnai judėti laisviau, kas kartu ją stiprins.
  6. Batelių suvarstymas. Beveik visi vaikiški krepšinio bateliai užrišami batraiščiais, todėl jauniausiems krepšininkams dažnai yra galvosūkis. Tokiu atveju reiktų ieškoti batelių, kurie fiksuojami juostelėmis su lipdukais.  Galimas variantas raišteliai + juostelė su lipduku, kuri paslepia raištelius ir neleidžia jiems atsirišti sporto metu.
  7. Pigūs ar brangūs? Vaikiškų batelių kainos svyruoja nuo 30 iki 150  Eurar net daugiau. Toks didelis atotrūkis dažniausiai atsiranda lyginant įprastus batelius su NBA superžvaigždių vardiniais krepšinio bateliais. Pastarieji išsiskiria savo dizainu, o jų gamybai naudojamos tos pačios medžiagos kaip ir suaugusiųjų bateliuose, kurie turi atlaikyti gerokai didesnes apkrovas. Nepaisant didelio kainų atotrūkio ir vieni,  ir kiti puikiai atliks savo funkciją, svarbiausia surasti savo batelius, kurie labiausiai  atitiktų pėdos formą.
  8. Nesirink dėvėtų batelių. Gerokaimažesnė dėvėtų batelių kaina dažnai sužavi, tačiau kartu ir slepia savo praeitį. Gali būti, kad batelius dėvėjo pilnapadis vaikas ir juos išmynė pagal savo pėdos formą, kuri visiškai netinkama kitam vaikui ir gali deformuoti pėdas, kai jos dar tik formuojasi.
  9. Nepamiršk kojinių! Krepšinio kojinės yra storesnės, su paminkštinimais vietose, kurioms tenka didžiausia apkrova. Kojinių suaudimas padeda pėdai geriau sukibti batelio viduje. Jų gamybai naudojamos sintetinės medžiagos, kurios greičiau garina prakaitą bei užtikrina ilgaamžiškumą. Renkantis batelius juos matuotis reikėtų su kojinėmis, kurios bus avimos sportuojant.
  10. Patarimų patarimas! Jei yra galimybė – būtinai matuokis. Išbandyk keletą modelių, pabėgiok po parduotuvę ir įsitikinti, kas yra patogų. 

  Įsigijus batelius internetu, būtinai išbandyk juos namie ir įsitikink ar patogūs. Kiekviena internetinė parduotuvė priims batelius atgal, jei jie nebus dėvėti.

  Vaikiškų batelių asortimentas ČIA