Prekių katalogas

Atsistatymas po fizinio krūvio

Atsistatymas po fizinio krūvio

Fizinis aktyvumas privalo būti derinamas su atsistatymu ir pakankamu poilsio režimu

Labai didelė treniruočių režimo sėkmė, taip pat ir gera savijauta priklauso nuo tinkamo atsistatymo po fizinio krūvio. Greitas gyvenimo tempas ir pastovus skubėjimas neretai nustumia šį svarbų komponentą į antrą planą. Tokiais atvejais atliekamos tik bėgimo ir kūno stiprinimo treniruotės pamirštant itin aktualų poilsio laiką. Keli svarbūs akcentai gali padėti optimizuoti atsistatymo procesus ir padėti išlaikyti gerą savijautą treniruočių procese.

Miegas, miegas ir dar kartą miegas

Neatsitiktinai šis žodis yra pakartotis tris kartus. Miegas yra pagrindinis ir svarbiausias atsistatymo komponentas. Sutrikęs ar nereguliarus miego režimas lėtina atsistatymo procesus, dėl pernelyg mažo miego kiekio tampa sunku susikoncentruoti, sutrinka atmintis, apsunkėja veiksmų atlikimas.

Miegant ilsisi ne tik kūnas, bet ir centrinė nervų sistema. Miego metu sutvarkomos vidinės nervų sistemos funkcijos ir tokiu būdu organizmas paruošiamas gyvenimui ir naujos dienos veiklai.

Keli patarimai padėsiantys pagerinti miego režimą:

  • eikite miegoti ir kelkitės kuo panašesniu metu (pastovus ritmas padeda sureguliuoti miego režimą);
  • pasistenkite užmigti iki 23val. (tokiu metu įprastai pradeda išsiskirti miegą skatinantis hormonas - melatoninas);
  • prieš ilsėdamiesi išvėdinkite miegamojo kambarį
  • likus 1-2val. iki nakties poilsio venkite arba sumažinkite ekranų stebėjimą
  • venkite itin vėlyvų ir sočių vakarienių
  • atsakingai planuokite vėlyvą fizinį krūvį (venkite itin intesnyvių treniruočių, vietoje jų rinkitės lengvo ar vidutinio intensyvumo judesį);

Pilnavertė mityba

Neišsemiama mitybos tema taip pat aktuali ir atsistatymo procesuose. Bėgant ir aktyviai sportuojant naudojame kūne sukauptą energiją, todėl reguliari ir pilnavertė mityba ženkliai prisideda prie geros savijautos ir kūno regenaracinių procesų veiklos. Venkite per didelio kiekio perdirbto maisto ir pusfabrikačių, į mitybą įtraukite daugiau vaisių ir daržovių, dienos eigoje vartokite pakankamai skysčių.

Raumenų atpalaidavimas

Nuoseklus bėgimas, net ir nepersistengiant, sukelia apkrovą raumenims ir sąnariams. Nors ir nejaučiant raumenų įtampos ar diskomforto judesio metu, rekomenduojame kelis kartus per savaitę palepinti raumenis papildomu atpalaidavimu. Pigiausia investicija tam - masažinis volas. Reguliarus šio masažuoklio naudojimas padeda atpalaiduoti didžiausias raumenų grupes, suteikia šviežumo pojūčio raumenims. 

Kitos naudingos alternatyvos kurias galima derinti siekiant atpalaiduoti raumenis:

  • atpalaiduojantys/sportiniai masažai
  • specialūs masažavimo prietaisai "massage guns"
  • karšta vonia
  • pirtis