Prekių katalogas

Kodėl verta pradėti bėgioti?

 • Kodėl verta pradėti bėgioti?

  Šiais laikais galime išbandyti begalę aktyvaus laisvalaikio rūšių, tad kodėl turėtume rinktis bėgimą?

  Šiais laikais galime išbandyti begalę aktyvaus laisvalaikio rūšių. Bėgimas yra viena iš paprasčiausių, lengviausiai prieinamų ir pigiausių sporto šakų, kuria galima užsiiminėti praktiškai betkuriame pasaulio kampelyje. Išbandyti ir pradėti tereikia tinkamo nusiteikimo, noro ir kelių svarbių pirkinių.

  1200x1200-post-Formatas-13

  Paprastumas ir lankstumas

  Bėgimas nereikalauja prisirišti prie sporto salių grafiko, sudėtingo inventoriaus, tinkamo oro, komandos draugų ir gali būti laisvai derinamas pagal kiekvieno žmogaus užimtumą ir poreikius. Ši sporto šaka gali patenkinti socializacijos poreikį arba atvirkščiai suteikti galimybę pabėgti nuo žmonių. Bėgimo klubai gali būti puiki vieta praplėsti pažinčių ratą, susirasti bendraminčių gyvenančių panašiu hobiu. Taip pat pusvalandžio ar valandos bėgimas gali būti puiki galimybė susitikti su draugu/drauge kuriam įprastoje dienotvarkėje laiko rasti sunkiau. Stokojantiems laiko sau, bėgimas gali suteikti galimybę pabėgti nuo žinučių, skambučių ar gyvos interakcijos ir tokiu būdu padėti pravėdinti galvą ir susidėlioti dienos eigoje išsibarsčiusias mintis ar vidinę ramybę.

  Fizinė sveikata

  Jokia paslaptis, kad teisingas ir sistemingas bėgimas stiprina širdies darbą, geriną ištvermę, ugdo judesių motoriką. Be šių paminėtų savybių bėgimas gali padėti pažeminti kraujo spaudimą, padidinti plaučių talpą, sustiprinti kūno raumenis ir pagerinti imuninės sistemos veiklą. Kiekvienas pradedantysis bėgikas pagal savo fizines galimybes gali kontroliuoti sportinį krūvį, taip išvengdamas persitempimo ir nereikalingo kūno alinimo.

  Psichinė sveikata

  Bėgimas teigiamai veikia ir psichinę žmogaus sveikatą, gali padėti sumažinti depresijos, nerimo simptomus, taip pat pakelti savivertę ir suteikti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Bėgimo metu išleistas dopaminas gali sumažinti streso lygį kūne ir sukelti džiaugsmo, euforijos jausmą. Tik atsargiai, tai gali sukelti smagią priklausomybę!

  Savęs pažinimas

  Visos išvardintos teigiamos bėgimo savybės ilgalaikėje perspektyvoje padeda geriau pažinti save. Širdies ritmas, judesio optimizavimas, skirtingi nuovargio ar nuotaikų lygiai bei daugelis kitų sudedamųjų padeda geriau suprasti kūno veikimą, poilsio svarbą, taip pat neretai įkvepia pagilinti žinias mitybos sferoje arba iš pamatų pakeičia nusistovėjusį dienos režimą.

Birželio mėnesio pasiūlymai su -25%