Pėdos Testas
-
Kas yra pėdos testas?
Prieš siūlydami bėgimo batus norim žinoti ne tik kokius atstumus, kaip dažnai ar kokiu paviršiumi bėgiojate, bet ir pažinti jūsų pėdas: kaip juda bėgimo metu, kaip atrodo jūsų pėdos statymo padėti, žingsnio dažnumas. Tik atlikę testą rekomenduosime jums geriausiai tinkančius bėgimo batus, o jei matysim, kad reikia ortopedo ar kineziterapeuto konsultacijos - nukreipsime pas specialistus, kuriais pasitikime.
Kodėl reikia pėdos testo?
Renkantis bėgimo batus susidursite su didžiule pasiūla. Visų pėdos ir bėgimo stilius skiriasi ir norint patogiai bėgioti reikia susigaudyti bėgimo batų skirtumuose ir suprasti kaip išsirinkti sau tinkamus. Pėdos skiriasi: dydžiu, geometrine forma, atskirų jos dalių proporcijomis, pėdos skliautų aukščiu, todėl tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam.
Daugumos žmonių pėdos linkusios į padidintą pronaciją. Neatsižvelgus į tai ir toliau bėgiojant netinkamais batais, greičiau pavargsta kojos, didėja traumų rizika, žalojami kelių bei klubų sąnariai. Tinkami batai padeda kontroliuoti ir koreguoti pėdų pronaciją, jei ji gerokai padidėjusi.
Ne mažiau svarbu ir kaip bėgame. Pėdos testo metu daug kalbame apie bėgimo techniką, analizuojame kaip atrodo jūsų pėdų pastatymas bėgimo metu, ar bėgate ekonomiškai. Bėgimas – iš pirmo žvilgsnio lengvai suprantama judesio forma, tačiau dažnai esame linkę bėgime pritaikyti ėjimo įpročius, kurie bėgimo metu gali iššaukti įvairių skausmų ir traumų. Vienos teisingos bėgimo technikos nėra, tačiau matydami žalingus judesius duosime patarimų kaip bėgimą paversti naudingu jūsų kūnui.Pėdos testo nauda
- Iš naujo susipažinsite su savo pėdom: sužinosite pėdos arkos aukštį, pronacijos lygį, bėgimo stilių bei koks batų tipas tinkamiausias jums;
- Gausite naudingų patarimų kaip pagerinti bėgimo techniką ir išvengti su tai susijusių traumų;
- Išbandysite naujus bėgimo batus ant bėgimo takelio;
- Sužinosite savo pėdos dydį ir plotį;
- Daugiau sužinosite apie bėgimo batų rūšis ir skirtumus.
- Atsineškite klausimų susujusių su bėgimu - bandysime atsakyti.
Sportpoint konsultantai - savo srities profesionalai, tačiau ne medikai. Norime jums padėti išsirinkti, kuo geriau pėdai tinkančius batus, tačiau jei atlikę testą matysim, kad vien tinkamų batų neužtenka - pirmiausiai nukreipsime pas specialistus – ortopedus, kineziterapeutus.
Pėdos testo eiga
- registracijos info / bėgimo aptarimas;
- tikslų aptarimas;
- bėgimas ant bėgimo takelio;
- vaizdo medžiagos peržiūra ir komentarai;
- 3 skirtingų bėgimo batų rekomendacija;
- bėgimo batų bandymas ant bėgimo takelio;
- tinkamiausių bėgimo batų identifikavimas.
SVARBU: planuojame savo ir jūsų laiką, todėl pėdos testui kviečiame registruotis.
Kaip atrodo bėgimo batų parinkimas Sportpoint parduotuvėje?
Kiek kainuoja pėdos testas?
Pėdos testas kainuoja 15 Eur.
Patarimai prieš atvykstant:
- Jei turi, atsinešk dabartinius bėgimo batus - jie daug žino;
- Nepamiršk bėgimo kojinių, jų reikės batų matavimuisi;
- Apsirenk patogiai – reikės prabėgti takeliu;
- Susiplanuok laiką. Mums reikės tavo pusvalandžio – teks matuotis ne vieną porą;
- Jei gali, geriau ateik po treniruotės ar antroje dienos pusėje, kai pėda šiek tiek patinusi kaip ir bėgimo metu.
Įdomūs faktai:
- 25% kaulų, kurie yra žmogaus kūne, yra tavo pėdoje.
- Kai pradedi judėti, pradeda dirbti apie 200 raumenų.
- Pažeidus kojos nago pirštą užtrunka 5-6mėn, kol jis atauga.
- Bėgimo batų gamintojai rekomenduoja batų porą keisti po ~800 km, bet tai priklauso nuo tavo svorio, bėgimo pagrindo ir technikos ir kt. Sunkesni bėgikai gali subėgioti batų amortizaciją ir stabilizuojančias technologines medžiagas greičiau nei lengvesni bėgikai. Pvz. Jei per mėnesį bėgi apie 130 km - bėgimo batus turėtum keisti po 4-6 mėnesių.
- Net ir lėtai bėgant per 1 min sudega 10 kcal. Tai reiškia, kad per pusvalandį bėgimo sudegs apie pusė šokolado plytelės.
- Bėgti šaltu oru saugiau nei per karščius - mažesnė rizika dehidratuoti.